Lajme

Edhe Gërvalla nënshkruhet në librin e zisë për Mbretëreshën Elizabeta II

Autori: Gazeta inFokus 13:23 | 14 September 2022

Kryediplomatja kosovare, Donika Gërvalla-Schwarz, është nënshkruar në librin e zisë në Ambasadën e Britanisë së Madhe në Kosovës, në nderim të Mbretëreshës Elizabeta II.

Gërvalla-Schwarz, thotë se me pikëllim të madh dhe admirim të vazhdueshëm për shembullin që i dha Mbretëresha botës, shprehë ngushëllimet më të thella familjes mbretërore.

“Me pikëllim të madh dhe admirim të vazhdueshëm për shembullin që ajo dha jo vetëm për Britaninë e Madhe, por për mbarë botën, i shpreha ngushëllimet më të thella familjes mbretërore dhe kombit britanik në emër të vdekjes së Mbretëreshës Elizabeth II”, ka shkruar Gërvalla-Schwarz në Twitter.

Të tjera