Fokus

Edhe analistja Luljeta Aliu me votat e Vetëvendosjes pritet të rehatohet në bordin e KPM-së

Autori: Gazeta inFokus 12:38 | 01 June 2021

Analistja kosovare Luljeta Aliu, së shpejti mund të jetë pjesë e Komisionit të Pavarur të Mediave.

Dihet se Aliu në debatet e saj publike ka qenë e zëshme në mbrojte të kauzave të Lëvizjes Vetëvendosje.

Ajo tani zyrtarisht ka aplikuar për t’u bërë anëtare e këtij komisioni.

Gazeta Infokus nga burimet e saj brenda KPM-së, ka mësuar se Aliu, ka paraqitur zyrtarisht aplikimin e saj për t’u bërë pjesë e bordit të Komisionit të Pavarur të Mediave.

Zgjedhja e saj në Kuvend nuk pritet të jetë problem, pasi dihet se tani shumicën e ka partia e Albin Kurtit.

Aliu njihet se në paraqitjet e saj publike ka mbrojtur kauzat e Lëvizjes Vetëvendosje.

Luljeta Aliu është edhe drejtoreshë ekzekutive e organizatës jo-fitimprurëse “Iniciativa për Drejtësi dhe Barazi – INJECT’./Gazeta Infokus/

Të tjera