Lajme

Edhe 17 të infektuar në Kosovë, janë nga këto komuna

Autori: Gazeta inFokus 11:42 | 14 August 2020

Në Kosovë janë shtuar edhe 17 qytetarë të infektuar me COVID-19.

Këta janë nga komuniteti serb, shkruan gazeta Infokus.

Këtë lajm e ka bërë të ditur epidemiologia Desanka Novakoviq.

Në Mitrovicë të Veriut janë 6 të infektuar, në Zubin Potok janë 2 të infektuar ndërsa në Zveçan dhe Leposaviq nga 1 të infektuar, shkruan gazeta Infokus.

Nëdrsa në Graqanicë dhe Priluzhë janë nga dy të infektuar. E nga një të infektuar janë në Shtërrpcë, Gjilan dhe Pejë.

E të shëruar janë 33./Gazeta Infokus/

Të tjera