Lajme

E tmerrshme: Serbi e mbyllë vajzën e tij tri orë në veturë, shkoi të luante lojëra fati

Autori: Gazeta inFokus 19:23 | 23 October 2020

Policia në Novi Sad të Serbisë e arrestoi një person 45-vjeçar nën dyshimin se ai ka kryer veprën penale të neglizhencës dhe abuzimit të një të mituri, pasi e la vajzën e tij për tri orë të mbyllur në makinë.

Policia e vendit, siç raporton mediumi serb Telegraf, në bashkëpunim me qytetarët, rreth orës 22 të mbrëmjes gjeti vajzën dy vjeçare, të mbyllur në një makinë të parkuar.

Dyshohet se fëmija kaloi gati tre orë në makinë, ndërsa SM po luante lojëra fati, në skajin tjetër të rrugës, ka mësuar RTV.

Në bashkëpunim me Qendrën për Punë Sociale, vajza iu ishte kthyer nënës së saj.

Të tjera