Sport

E tmerrshme, futbollisti arrestohet pasi shkelmoi dhe goditi me grushte referin (VIDEO)

Autori: Gazeta inFokus 23:54 | 14 January 2020

Një futbollist është arrestuar pasi shkelmoi dhe goditi gjyqtarin anësor pas ndëshkimit me karton të kuq në një ndeshje të kategorisë së dytë të futbollit të Maltës, transmeton zeri.

Antoine Camilleri nuk arriti dot ta kontrollojë veten gjatë ndeshjes mes Sannat Lions dhe Oratory Youths.

Gjyqtari Massimo Axisa e ndëshkoi Camillan me kartonin e dytë të verdhë pas një ndërhyrje të ashpër, por kjo nuk u pranua mirë nga lojtari.

Ai e shkelmoi dhe goditi me grushte gjyqtarin anësor, që ishte vetëm 18 vjeçar.

Më pas futbollisti u arrestua dhe u dërgua në rajonin e policisë.

Të tjera