Sport

E rrallë në Irlandën e Veriut, portieri godet mbrojtësin e tij pas pësimit të një goli

Autori: Gazeta inFokus 13:17 | 18 October 2021

Rast i rrallë ai që ndodh në Irlandën e Veriut me portierin e Glentoran, i cili gjatë një ndeshjeje të kampionatit ka humbur komplet kontrollin duke sulmuar dhe dhunuar një shok skuadre pas pësimit të një goli.

Në ndeshjen mes Glentoran dhe Coleraine Aaron McCarey iu vërsul mbrojtësit të tij Bobby Burns me ulërima dhe më pas goditi pasi e konsideroi fajtor në golin e pësuar.

Ishin lojtarët e tjerë të Glentoran ata që ndalën çmendurinë e portierit, ndërkohë që arbitri kryesor e ndëshkoi menjëherë me karton të kuq dhe tifozët e vërshëllyen portierin McCarey për gjestin e shëmtuar që bëri, i cili po bën xhiron e botës.

Të tjera