Lajme

E rëndë: 59-vjeçari vdes duke shuar zjarrin që kaploi tokën e tij

Autori: Gazeta inFokus 20:03 | 26 September 2021

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur ditën e sotme në Kavajë, ku një person ka vdekur.

Ai ka gjetur vdekjen pasi ka qenë duke tentuar të shuaj zjarrin e rënë në tokën e tij, por është asfiksuar nga tymi në përpjekje e sipër.

Rreth orës 14:50, ka rënë zjarr në një sipërfaqe toke në fshatin Sterbeg, Kryevidh. Dyshohet se duke tentuar të shuaj zjarrin në tokën e tij, është asfiksuar nga tymi dhe për pasojë ka ndërruar jetë shtetasi R. P., 59 vjeç, banues në fshatin Sterbeg, Kryevidh, Kavajë.” – njofton policia.

Grupi hetimor po punon për sqarimin e plotë të rrethanave të ngjarjes dhe përcaktimin e shkakut të rënies së zjarrit.

Të tjera