Rozë

E pazakontë, modeli martohet me 9 gra në një ceremoni kolektive

Autori: Gazeta inFokus 12:37 | 19 November 2021

Një model i njohur brazilian ka hyrë në librin e rekordeve pasi vendosi të martohej me nëntë gra në një ceremoni kolektive.

Arthur O Urso zgjodhi ta bënte këtë dasmë për të festuar “dashurinë e lirë”. Ceremonia e dasmës u zhvillua në një kishë katolikë në qytetin e Sao Paulos, në Brazil.

Më parë modeli ishte i martuar vetëm me blogeren Laura Kazaki, teksa kaluan edhe muajin e mjaltit. Burimet bëjnë me dije se ai dhe gruaja e tij janë shumë të hapur ndaj marrëdhënieve të reja.

Për këtë arsye, ai vendosi të zyrtarizojë martesën me nëntë gra të tjera për të protestuar kundër monogamisë.

Të tjera