Sport

E papritur: Bernard Challandes e lë në bankë rezervë lojtari më të mirë të Kosovës

Autori: Gazeta inFokus 19:57 | 31 March 2021

Trajneri i kombëtares së Kosovës, Bernard Challandes, para pak minutave ka publikuar formacionin zyrtar për ndeshjen me Spanjën, shkruan Gazeta inFokus.

Në 11-shet startuese të publikuar nga tekniku zviceran mungon njëri nder lojtarët në të mirë të ‘Dardanëve’, Arbër Zeneli.

Nuk dihet arsyet pse Challandes e ka lenë në bankë rezervë sulmuesi e Reimsit, por në bazë të formacionit startues shihet se Challandes ka përgatitur lojë defanzive ndaj spanjollëve.

Ndeshja mes Spanjës dhe Kosovës nisë nga ora 20:45 dhe zhvillohet në stadiumin e Sevillas.

Më poshtë keni 11-shet startuese të këtij ballafaqimit./Gazeta inFokus/

Të tjera