Fun & Video

E pabesueshme/ Kryebashkiaku hiqet si i vdekur për t’i shpëtuar arrestimit pasi theu karantinën

Autori: Gazeta inFokus 08:37 | 22 May 2020

Pandemia e koronavirusit ka bërë që e gjithë ota të izolohet e ndërkohë për thyerjen e karantinës janë marrë masa të rrepta si arrestim dhe gjoba. Ndërkohë shumë njerëz përpiqen të gjejnë mënyra nga më të ndryshmet për t’i shpëtuar dënimt.

Por rasti i një kryebashkiaku në një qytet të vogël të Perusë ka qenë i rrallë pasi ai është shirur sikur ka vdekur për t’i shpëtuar arrestimit të policisë, duke qenë se është akuzuar se theu karantinën, për të pirë me miqtë.

Jaime Ronaldo Urbina Torres, kryetar bashkie në qytetin Tantara, u fotografua i shtrirë në një arkivol të hapur, në momentin që policët erdhën dhe për ta arrestuar. Megjithatë, policia e ka kuptuar këtë truk dhe e ka arrestuar kryebashkiakun, i cili raportohet se ishte i dehur në ato momente.

Të tjera