Sport

E onfendoj në baza fetare Mohamed Salahn, dënohet ashpër

Autori: Gazeta inFokus 14:19 | 15 October 2020

Mohamed Salah është ofenduar në baza fetare nga një tifoz i West Hamit, shkruan Gazeta inFokus.

Bradley Thumwood, tifoz i West Hamit, ka bërë thirrje islamofobe dhe ofenduese ndaj Salahs, në ndeshjen West Ham – Liverpool, në vitin 2019.

Kamerat që ishin në stadium në atë takim kishin arritur ta kapnin momentin e britmave të këtij tifozi, duke u shpërndarë me pasë në gjitha rrjetet sociale.

Thumwood është dënuar me tri vite mospjesëmarrje në stadium, poashtu gjobë prej 400 funtesh dhe shpenzime prove prej 215 funtesh./Gazeta inFokus/

Të tjera