Lajme

E mitura lind në Fushë Kosovë, policia nis hetimet

Autori: Gazeta inFokus 09:38 | 06 October 2021

Një vajzë e mitur në Fushë Kosovë të premten ka kryer lindje në repartin e gjinekologjisë, shkruan Gazeta Infokus.

Rasti po cilësohet si bashkësia jashtëmartesore me personin në moshën 16 vjet.

Ndaj këtij rasti janë intervistuar personi me të cilën ka bashkëjetuar vajza si dhe babai i saj.

“Me vendim të prokurorit janë liruar në procedurë të rregullt”, thuhet në raportin e policisë. /Gazeta Infokus/

Të tjera