Sport

E mbani mend Drenthen, ja ku është transferuar ai

Autori: Gazeta inFokus 19:02 | 14 January 2021

Royston Drenthe është kthyer dhe ka vetëm një qëllim: të ndihmojë Racing Murcia të kalojë në Segunda dhe të shfaqet, duke rehabilituar kështu veten në sytë e kritikëve.

Dhe për ta bërë këtë ai do të punonte ditë e natë: siç raportohet ish-hollandezi i Real Madrid stërvitet në palestër në mëngjes dhe më pas me ekipin pasdite.

Përveç kësaj, ai gjithashtu do të bënte një dietë për t’u rikthyer në formë sa më shpejt të jetë e mundur.

Ai pritet të kthehet dhe të ndihmojë klubin spanjoll të ngjitet në një kategori më lartë.

Two-a-days and a strict diet: Royston Drenthe at Racing Murcia - Football Espana

Të tjera