Lajme

E konfirmon Ministria e Arsimit: Gjysmë vjetori i dytë në shkolla fillon më 18 janar

Autori: Gazeta inFokus 15:21 | 14 January 2021

Ministri në detyrë i Arsimit, Ramë Likaj e bërë të ditur se gjysmë vjetori i dytë në shkolla do të nis më 18 janar.

Ai ka thënë gjtë një takimi me Drejtorët e Drejtorive Komunale të Arsimit ka kërkuar që të bëhen përgatitjet e nevojshme.

“Sot takova Drejtorët e Drejtorive Komunale të Arsimit dhe kërkova që të bëhen përgatitjet e nevojshme për gjysmë vjetorin e dytë që do të fillojë më 18 janar 2021. Parësor mbetet mësimi sipas skenarit A me prezencë në shkolla, mirëpo varësisht nga situata epidemiologjike do të përdoren edhe skenarët tashmë të njohur (B dhe C) të paraparë në udhëzuesin e përgjithshëm”, ka shkruar ai./Gazeta inFokus/

Të tjera