Sport

E joshi dhe e drogoi, publikohet video në të cilin Maradona abuzoi me 16 vjeçaren

Autori: Gazeta inFokus 20:48 | 12 October 2021

Është publikuar një video në të cilin shihet që legjenda e futbollit, Maradona, kishte joshur dhe e kishte droguar një vajzë 16 vjeçare.

Mavys Alvarez ( e abuzuara), u shpreh se ishte dërguar në Argjentinë nga bashkëpunëtorët e Maradonës, pa lejen e prindërve të saj, transmeton Indeksonline.

Videoja, u publikua mes një rasti të trafikimit të qenieve njerëzore kundër bashkëpunëtorëve të Maradonës, në të cilën Alvarez thotë se u njoftua me ikonën e futbollit në vitin 2000, kur ajo ishte 16 vjeç ndërsa ai 40 vjeçar.

Në një pjesë të videos ajo duket e pakënaqur ndërsa Maradona nuk e ndal xhirimin, ndërsa në tjerat ajo shfaqet duke kënduar karaoke dhe duke u buzëqeshur, dhe në një tjetër dyshja janë bashkë në shtrat ndërsa shihen duke komentuar një nga ndeshjet e futbollit. Herë pas herë aty shfaqen edhe bashkëpunëtorët e Maradonës.

“Ishte gabimi më i madh i jetës sime,” tha Alvarez në një intervistë në fund të shtatorit.

“Unë isha thjesht një vajzë e re. Unë isha e pastër. Ai ishte i huaj, ishte i pasur dhe më kushtoi vëmendje. Nuk mund të thoja jo. ”

Alvarez thotë se lidhja e saj me Maradonën zgjati tre vjet ku ai vdiq nga një sulm në zemër pas një operacioni në tru në fund të vitit 2020.

Pretendimet e zonjës Alvarez janë paraqitur në Prokurorinë e Argjentinës për trafikimin dhe shfrytëzimin e personave. Ajo ka dëshmuar në padinë që ka ngritur javën e kaluar.

Rasti nuk mund të hetojë vetëm akuzat për trafik njerëzor kundër Maradonës. Alvarez gjithashtu do të donte që të shikonte nga zyrtarët e emigracionit në Argjentinë, pse e lejuan atë të hynte në vend pa pëlqimin e prindërve të saj.

Gaston Marano, avokati i saj, thotë se ka pasur “bashkëpunim midis autoriteteve të huaja dhe vendore të imigracionit”.

Të tjera