Lajme

E jashtëzakonshme zjarrfikësit shqiptarë shpëtojnë nga flakët fëmijën

Autori: Gazeta inFokus 19:58 | 17 November 2021

Pas njoftimit se ka rënë zjarr, punonjësit e zjarrfikëses në Tiranë kanë shpëtuar nga flakët një fëmijë të mitur në zonën e freskut në Tiranë. Në video duket momenti kur fëmija nxirret në krahë nga punonjësi i zjarrfikëses.

Makthi mes flakësh për të miturin ka marrë fund, por ende ka banorë të tjerë të pallatit të tij që kanë mbetur brenda dhe janë në rrezik për jetën.

Në flakë është përfshirë kati i dytë i pallatit në rrugën “Fadil Deliu”. Sipas raportimeve disa prej banorëve janë evakuuar, ndërsa po punohet për të nxjerrë edhe të tjerët.

Zjarri është i përmasave të mëdha dhe ka shumë forca zjarrfikëse që po punojnë për shuarjen flakëve.

Pamjet nga momenti kur zjarrfikësit shpëtojnë fëmijën në Tiranë i gjeni

” rel=”noopener” target=”_blank”>KËTU

Të tjera