Sport

E jashtëzakonshme: Cristiano Ronaldo ia siguron fitoren Portugalisë me golin e dytë në sekondat e fundit të ndeshjes

Autori: Gazeta inFokus 22:47 | 01 September 2021

Kombëtarja e Portugalisë dhe ajo e Irlandës janë duke luajtur aktualisht në kuadër të kualifikimeve për Kupën e Botës ‘Katar 2022’, shkruan Gazeta inFokus.

Në takimin që po zhvillohet në stadiumin ‘Estádio Algarve’, kombëtarja e Portugalisë e ka përmbysur rezultatin në minutën e 90+6’.

Edhe golin e dytë për portugezët e ka realizuar sulmuesi i ri i Manchester Unitedit, Cristiano Ronaldo./Gazeta inFokus/

Të tjera