Lajme

E gjuan me armë zjarri dhe ja lëndon këmbën një personi, arrestohet prizrenasi

Autori: Gazeta inFokus 09:09 | 11 January 2022

Një person nga Prizreni është arrestuar për arsye se pas një mosmarrëveshje që kishte pasur me personin tjetër kishte shtënë me armë zjarri dhe e ka plagosur në këmbë, shkruan Gazeta Infokus.

Sipas policisë, rasti ka ndodhur të hënën rreth orës 14:35, ku në vendin e ngjarjes si prova materiale janë konfiskuar një armë dhe një gëzhojë.

Rasti në polici po trajtohet si “VRASJE NË TENTATIVË”, ndërsa, viktima është dërguar në tretman mjekësor.

“Me vendim të prokurorit i dyshuari është dërguar në mbajtje”, thuhet në raportin 24 orësh të Policisë së Kosovës./Gazeta Infokus/

Të tjera