Lajme

E gjithë kryesia e nëndegës së AAK-së në Dedaj të Hasit japin dorëheqjen

Autori: Gazeta inFokus 16:47 | 25 November 2022

Asambleisti i AAK-së në Prizren Besnik Baldedaj ka njoftuar se ka ofruar dorëheqjen nga ky subjekt politik.

Baldedaj ka bërë të ditur se një vendim të tillë e ka marrë dhe gjithë kryesia e AAK-së në Dedaj të Hasit.

Baldedaj ka thënë se një vendim i tillë ka ardhur pasi nuk beson më në projektin dhe vizionin e AAK-së me theksë të veqantë “degës në Prizren”, e cila e nëvlersoj anashkaloji gjithë këtë kontributin e tij.

Të tjera