Fun & Video

E gjitha e mbuluar nga gjaku, vritet femra më e njohur e kartelit të drogës (Dalin pamjet)

Autori: Gazeta inFokus 13:52 | 14 January 2020

Një femrave më të njohura të kartelit të drogës mbeti e vdekur gjatë një shkëmbimi zjarri me policinë.

Pamjet e publikuara nga “Daily Mail” tregojnë María Guadalupe López Esquivel, e njohur si ‘La Catrina’, të mbuluar nga gjaku.

21-vjeçarja mori pjesë në një sulm kundër ushtrisë, rojeve kombëtare dhe policisë në La Bocanda, një qytet në Meksikë.

Zyrtarët në Michoacán thanë se 6 burra dhe një grua, të gjithë të armatosur, u arrestuan pasi hapën zjarr ndaj autoriteteve.

Të tjera