Lifestyle

A e dini se llaku i flokëve mund të përdoret edhe për gjëra tjera?

Autori: Gazeta inFokus 21:06 | 14 May 2017
Është një produkt që përdoret më së shumti nga gratë dhe vajzat. Bëhet fjalë për llakun e flokëve, por që mund ta përdorni edhe për shqërbime të tjera, si më poshtë:

Pёr getat: Ёshtё njё nga gjёrat mё tё kёqija qё mund t’i ndodhe njё femre. Por llaku ёshtё sёrish pranё teje pёr tё tё shpëtuar. Bёji getat me llak para se t’i veshёsh nuk kanë për t’u grisur.

Njollat e bojёs: sa herё tё ka rastisur tё bёhesh pis me bojёn e njё stilolapsi? Boja ёshtё njё nga njollat mё tё kёqija, pas buzёkuqit. Por, nёse e bёn me llak dhe e lё pёr 10 minuta, dhe mё pas e fshin me njё copё tё pastёr, atёherё njolla do tё largohet menjёherё.

Vetullat: Nёse fijet e vetullave janё tё përhapura, atёherё sigurisht qё zgjidhja ёshtё sёrish llaku. E vetmja gjё qё duhet tё bёsh, ёshtё tё hedhёsh pak llak nё furçёn e vetullave dhe me tё tё krehёsh vetullёn me drejtim pёr lart, si zakonisht.

Mban kёmbёn nё vend: Kur blini kёpucё tё reja, dhe tё rrëshqet kёmba nё rastet kur janё pak mё tё mёdha, atёherё hidh llak nё pjesёn e pasme dhe këmba do të qëndrojë në vend.

Etiketa:
Artmotion platforma më e pasur sportive në shqiptari

Të tjera