Rozë

E dhimbshme! Këngëtares së njohur kosovare i vdes nëna (Foto)

Autori: Gazeta inFokus 14:46 | 14 May 2017

Këngëtarja Violeta Kajtazi ka bërë të ditur se personi më i dashur për të, nëna e saj ka ndërruar jetë.

Lajmin e bëri të ditur vetë Violeta përmes llogarisë së saj në Facebook, ku në profilin e saj vuri fotografinë e zezë dhe la një mesazh

“Nana na la…Ishalla na ka bo hallall” janë fjalët e këngëtares në Facebook.Ngushëllime Violetës!

Thuhej se këngëtarja ka filluar punë në Ministrinë e Punëve të Brendshme, ndërsa i gjithë dyshimi erdhi nga një fotografi e këngëtares e publikuar në Facebook, ku shfaqej në një nga zyrat e MPB-së.

U përfol edhe për një tërheqje të mundshme të saj nga muzika, por që ky lajm del të jetë absolutisht i pavërtetë.

E kontaktuar mediat, këngëtarja Kajtazi pohoi se ka filluar praktikë në Ministrinë e Punëve të Brendshme, por kjo nuk do të thotë që është punësuar ose tërhequr nga muzika.

“Është e vërtetë që unë sot u gjenda në Ministrinë e Punëve të Brendshme, ku fillova praktikën për leje qëndrimi nga të huajt në Divizionin për të huaj – shtetësi, azil dhe migracion, por nuk jam e punësuar dhe nuk kam ndër mend ta lë muzikën”

Ka 20 vite që është në skenë me këngët e vjetra qytetare dhe këngë të saj të nxjerra në treg. Për publikun kosovar ajo u bë e njohur me këngën “Vjollca”, ndërsa në trevat e Maqedonisë u bë e njohur me këngën “Coco mori coco”.

Bashkëpunimet më të qëlluara këngëtarja Kajtazi i cilëson “Moj e mira e kësaj mëhalle” me Ismet Behxhetin si dhe “Hajde pra po këndojmë për gra” me Vjollca Buqajn.

Barazo faturën në Meridian Express dhe dhuro për fëmijët SOS Fshatrave

Të tjera