Lajme

“E bënë për inati”, Kurti deklarohet për aksionin e PSD me miell kundër Ministrit Murati

Autori: Gazeta inFokus 10:55 | 04 September 2022

Kryeministri Albin Kurti, gjatë konferencës së sotme u deklarua edhe rreth aksionit të djeshëm të PSD-së ndaj ministrit të Financave, Hekuran Muratit.

Ai tha se kjo u bë për inati.

“Nëse je kundër kësaj pakoje, mund të ndërmarrësh edhe aksion kundër ministrit të Financave, Punës dhe Transfereve. Përndryshe, nuk kemi të bëjmë as me kritika as me kundërshtim, veçse me inati. Pra mund të jesh kundër kësaj pakoje, ose mund të jesh i udhëhequr nga inati. Secila më keq se tjetra”, tha Kurti.

Të tjera