Sport

E ardhmja e Belottit larg Torinos, ja klubet që e kërkojnë!

Autori: Gazeta inFokus 13:26 | 21 October 2021

Në merkaton e janarit shumë lojtarë që janë në fund të kontratave mund të largohen para kohe nga skuadrat e tyre.

I tillë mund të jetë edhe fati i Andrea Belottit i cili nuk ka pranuar rinovimin me Torinon edhe pse oferta ekonomike është e mirë por siç duket ai kërkon një eksperiencë në një klub të madh.

Torino është e detyruar ta shesë në janar dhe për të ofertat vijnë që nga Sevilla, Atletico Madrid, Inter, Lazio e deri te skuadra të tjera si West Ham e Everton në Premier League.

Etiketa:

Të tjera