Lajme

Dyfishohen rastet, numër i lartë i të infektuarve me Covid-19 në Kosovë

Autori: Gazeta inFokus 14:55 | 04 August 2021

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar edhe 221 raste të reja me koronavirus dhe nj֝ë raste të vdekjes, shkruan Gazeta inFokus

Sot janë shëruar 21 qytetarë. Deri tani në Kosovë 108 mijë e 844 persona janë regjistruar si të infektuar me COVID-19.

2 mijë e 268 persona kanë vdekur si pasojë e këtij virusi. /Gazeta Infokus/

Të tjera