Lajme

Dy vjedhje të rënda në Vrapçisht të Gostivarit

Autori: Gazeta inFokus 11:51 | 02 May 2017

SPB e Tetovës bën të ditur se kanë ndodhur dy vjedhje të rënda në Vrapçisht të Gostivarit ku janë vjedhur para, stoli dhe gjësende tjera me vlerë prej mbi 1 milionë denarë, përcjell Telegrafi Maqedoni.

 Vjedha ka ndodhur në një periudhë kur pronarët e shtëpive kanë qenë aty, por në gjum. Në rastin e parë janë vjedhur para, stoli, orë dore me vlerë prej mbi 420 mijë denarë.

Në rastin e dytë, janë vjedhur 650 euro, si edhe stoli me vlerë prej 600 mijë denarësh./Telegrafi/

Gazetaria Digjitale – Profesioni i së ardhmës

Të tjera