Lajme

Dy tërmete të fuqishme godasin këtë shtet evropian

Autori: Gazeta inFokus 17:10 | 02 May 2022

Dy tërmete kanë goditur pasditen e së hënës veriun e Italisë. Tërmetet kanë qenë të forcës 4 dhe 3.3 ballë.

Epiqendra e tërmetit ka qenë 69 kilometra nga Torino.

Aktualisht nuk raportohet për lëndime në njerëz apo dëme materiale.

Të tjera