Fokus

Dy të vdekur në një aksident të rëndë në Podujevë

Autori: Gazeta inFokus 22:13 | 16 September 2023

Një aksident i rëndë trafiku ka ndodhur rreth orës 20:30 që lidhë fshatin Sfeqël me fshatin Shajkovc të Podujevës, ku si pasojë kanë vdekur dy persona, shkruan Gazeta Infokus.

Këtë për Infokus e ka konfirmuar zëdhënësja e policisë për rajonin e Prishtinës, Flora Ahmeti.

Ajo tha se si pasojë e aksidentit tre persona kanë pësuar lëndime të rënda trupore e ku dy prej tyre nuk kanë arritur të I përballojnë plagët dhe kanë ndërruar jetë.

“Sot rreth orës 20:30 në rrugën që lidhë fshatin Sfeqël me fshatin Shajkovc të Podujevës, ka ndodhur një aksident trafiku, ku është përfshirë një veturë.  Si pasojë e aksidentit tre persona kanë pësuar lëndime të rënda trupore.  Dy nga personat e lënduar nuk kanë arrit të përballojnë plagët e shkaktuara nga aksidenti dhe të njëjtit kanë vdekur.  Vdekjen e viktimave e ka konstatuar ekipi mjekësor në vendngjarje. Me hetimin për zbardhjen e shkaqeve të këtij vetaksidenti, po merren hetuesit nga Njësiti i trafikut”, ka deklaruar Ahmeti./Gazeta Infokus/Anëtarësohu në grupin e Infokus në Viber: GAZETA INFOKUS – VIBER – ANTARËSOHU

Dhe në grupin e Infokus në Facebook: GAZETA INFOKUS – FACEBOOK – ANTARËSOHU

Çka mund të bëjë me diplomën e Shkencave Kompjuterike?

Të tjera