Lajme

Dy të vdekur dhe mbi 1 mijë raste të reja me Covid-19 në Kosovë

Autori: Gazeta inFokus 12:34 | 21 July 2022

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se në 24 orët e fundit janë shënuar 1 mijë e 440 raste të reja më COVID-19, shkruan Gazeta Infokus.

Në këtë periudhë janë regjistruar dy raste të vdekjes.

Ndërkaq, për një dita janë shëruar 761 pacientë, derisa janë 8 mijë e 712  raste aktive./Gazeta Infokus/

Të tjera