Lajme

Dy të vdekur dhe afro 1 mijë raste të reja me Covid-19 brenda një dite në Kosovë

Autori: Gazeta inFokus 11:56 | 09 August 2022

Ministria Shëndetësisë ka njoftuar se në 24 orët e fundit janë shënuar 952 raste të reja me COVID-19 në Kosovë, shkruan Gazeta Infokus.

Sipas kësaj ministrie, gjatë kësaj periudhe janë regjistruar dy raste të vdekjes.

Ndërkaq, janë shëruar 512 pacientë.

Derisa numri i rasteve aktive në nivel vendi është 7 mijë 837./Gazeta Infokus/

Të tjera