Lajme

Dy të vdekur dhe 335 raste të reja me Covid-19 në Shqipëri

Autori: Gazeta inFokus 19:39 | 03 January 2022

Nga 2 487 testime në 24 orët e fundit janë regjistruar 335 raste të reje të infektimit me Covid në Shqipëri.

Sipas njoftimit nga Ministria e Shëndetësisë në Shqipëri, dy persona kanë vdekur.

Është bërë e ditur se janë 6,601 pacientë aktivë me COVID-19 në të gjithë vendin.

Aktualisht në spitalet COVID po marrin trajtim 110 pacientë, nga të cilët 15 janë në gjendje më të rënduar.

Janë shëruar 115 qytetarë gjatë 24 orëve të fundit, duke e çuar numrin e të shëruarve në 201,397 që nga fillimi i epidemisë.

Të tjera