Lajme

Dy sondazhe e nxjerrin Xhefer Tahirin të parin në garën për Vushtrrin

Autori: Gazeta inFokus 10:05 | 12 October 2021

Sipas sondazhit të realizuar nga UBO consulting dhe RTV Dukagjini, Kryetari i Vushtrrisë, kandidat i LDK-së për Kryetar Komune, Xhafer Tahir, ka dalë i pari me 42.4% në garën për kryetar të Komunës në zgjedhjet e 17 tetorit.

Në sondazhin e UBO Consulting, janë intervistuar 1,065 veta brenda periudhës shtator 2021.

Ndërsa në pyetjen “Nëse zgjedhjet për kryetar komune do të mbaheshin këtë diel”, kanë dalë këto rezultate për votë të deklaruar:

Xhafer Tahiri – LDK: 42.4 %
Arsim Rexhepi – LVV: 31.8 %
Ferit Idrizi – PDK: 23.9 %
Mensul Ademi – AAK: 1.0 %
Albert Maxhuni – NISMA: 0.5 %
Jeton Salihu – I pavarur: 0.3 %
Ergin Sunguri – KDTP: 0.2 %

Të tjera