Lajme

Dy shtetas të huaj kapen duke vjedhur në një qendër tregtare në Prishtinë

Autori: Gazeta inFokus 09:37 | 15 July 2022

Dy shtetas të huaj, njëri sirian e tjetri maroken, janë kapur duke vjedhur në një qendër tregtare në Prishtinë, mbrëmjen e së enjtes, shkruan Gazeta Infokus.

Sipas raportit të Policisë së Kosovës ata janë kapur duke vjedhur veshmbathje.

Lidhur me rastin është konsultuar edhe prokurori, me vendim të së cilit të dyshuarit janë dërguar në mbajtje.

“Janë arrestuar dy të dyshuar meshkuj (njëri shtetas Sirian dhe tjetri Maroken) pasi të njëjtit në një qendër tregtare janë kapur në flagrancë duke vjedhur veshmbathje. Në konsultim me prokurorin, të dyshuarit janë dërguar në mbajtje”, thuhet në raport./Gazeta Infokus/

Të tjera