Lifestyle

Dy shenjat mashkullore të Horoskopit që vajzat i shohin vetëm si miq

Autori: Gazeta inFokus 14:11 | 05 May 2022

E megjithatë janë 2 shenja të Horoskopit që pavarësisht se sa mirë e zotërojnë artin e flirtit, femrat i kanë parë gjithmonë dhe do t’i shohin ekskluzivisht si miq.

Binjakët

Binjakët e dinë këtë më mirë se kushdo. Kur të dëgjojnë pyetjen për shenjën e tyre të Horoskopit, momenti i ardhshëm do t’i ketë futur në listën e miqve të mirë. Shumica e femrave “digjen” nga të tillët dhe nuk duan t’u kthehen procedurave të tilla. Karakteri i tij gazmor, humori dhe shoqërimi, bëjnë që femrat ta duan atë si mik por jo si partner.

Sigurisht që Binjakët dinakë do ta pranojnë rolin e tij, duke i dhënë kohë dhe do të veprojnë në përputhje me rastin e parë. E ka bërë shkenca, nuk është dje.

Peshorja

Ana romantike, mirësia dhe vendosmëria e Peshores e sjellin atë të parën në listën e “miqve të mirë” të zodiakut. Nëse transferohemi mendërisht në një kompani në të cilën çdo shenjë ka një vend, Peshorja është ajo që ulet e qetë, është e interesuar të mësojë të rejat tuaja dhe propozon të jetë ajo që do t’ju shoqërojë në shtëpi në mënyrë që të mos rrezikoni.

Çfarë na bën e gjithë kjo? Miku që çdo femër do të donte ta kishte. Çfarë do të thotë se qëllimet e tij janë të ndryshme? Në mendjet e grave do të jetë përgjithmonë “motra shpirtërore”.

Derisa të zhgënjehen nga ndonjë Dash sigurisht dhe të bien në krahët e tij…

Të tjera