Lajme

Dy raste të dhunës ndaj grave në Kosovë

Autori: Gazeta inFokus 09:52 | 29 December 2021

Dy raste te dhunës në familje kanë ndodhur gjatë 24 orëve në Kosovë, shkruan Gazeta Infokus.

Njësitë Policore njoftuan se rastet e dhunës kanë ndodhur në Prishtinë dhe në Obiliq.

Në raport bëhet e ditur se në të dy rastet, është ushtruar dhunë fizike nga bashkëshortët ndaj grave.

“Në Prishtinë është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar pasi që i njëjti ka sulmuar fizikisht bashkëshorten e tij viktimën femër kosovare. Nuk raportohet për të lënduar”

“Në Obiliq është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar pasi që i njëjti ka sulmuar fizikisht bashkëshorten e tij viktimën femër kosovare. Nuk raportohet për të lënduar”, njofton Policia e Kosovës./Gazeta Infokus/

Të tjera