Lajme

Dy persona të lënduar nga zjarri në Kullën Trump

Autori: Gazeta inFokus 15:23 | 08 January 2018

Një person ka marrë lëndime të rënda nga zjarri i shkaktuar në Kullën Trump, të familjes së Presidentit Donald Trump në Nju Jork. Nga zjarri u lëndua lehtë edhe një person tjetër. Zjarrfikësit e Nju Jorkut kanë vënë situatën në kontroll.
Në orën 7, sipas kohës lokale në Nju Jork është raportuar se kulmin e ndërtesës se quajtur “Kulla Trump” në Manhattan , e kanë kapluar flakët, transmeton Gazeta Express.

Zjarri ka përfshirë njërin nga kulmet e ndërtesës, ndërsa brenda minutave është lokalizuar raportojnë mediat e huaja.

Zjarri u shkaktua për shkaqe elektrike, ndërsa aty mbetën të lënduar dy persona, shkruan The Guardian

-Advertisement-

E për këtë incident ka shkruar edhe Eric Trump, djali i Presidentit të SHBA’së, i cili ka shprehur mirënjohjen për ekipin e zjarrfikësve.

“Ndodhi një zjarr i vogël elektrik në kulmin e Kullës Trump. Departamenti i zjarrfikësve të Nju Jorkut arritën në vendin e ngjarjes brenda minutave dhe bën punë të pabesueshme. Ata janë heronj të vërtetë dhe meritojnë falënderimet më të sinqerta”, ka shkruar Eric Trump në Twitter.

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
EURO 2024 dhe Serie A, dy ekskluzivitetet absolute të Artmotion këtë vit

Të tjera