Lajme

Dy persona humbën jetën dhe 66 raste pozitive në 24 orët e fundit në Kosovë

Autori: Gazeta inFokus 14:58 | 29 September 2021

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 66 raste të reja me koronavirus, shkruan Gazeta inFokus.

Gjatë 24 orëve të fundit, janë shënuar dy raste të vdekjes dhe shëruar 4.363 persona nga ky virus.

“Nga 4.363 testime, 66 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.

Gjatë 24 orëve të fundit, janë shënuar 2 raste të vdekjes.

Sot janë shëruar 221 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 153.893.

Në total numri i rasteve aktive është 3.185”, bëhet e ditur në njoftim. /Gazeta Infokus/

Etiketa:

Të tjera