Lajme

Dy pacientë në Spitalin e Gjilanit humbin betejën me COVID-19

Autori: Gazeta inFokus 13:32 | 17 November 2020

Edhe dy pacientë që po trajtoheshin në Spitalin e Gjilanit, e kanë humbur betejën me COVID-19.

Burime brenda Spitalit të Gjilanit, i thanë Klan Kosovës se bëhet fjalë për një grua e moshës 65-vjeçare nga Gjilani dhe një burrë 64-vjeçar nga Bujanoci.

“Fatkeqësisht, në orët e mbrëmjes betejën me COVID-19 e ka humbur një qytetare e Gjilanit, ndërkaq në orët e mesnatës ka ndërruar jetë edhe një pacient nga komuna e Bujanocit, i lindur më 1956”.

Të tjera