Sport

Dy gjigantet anglez futen në garë për Saul Niguez

Autori: Gazeta inFokus 18:16 | 19 July 2021

Liverpooli dhe Manchester Unitedi i janë futur garës për ti siguruar shërbimet e futbollistit të Atheletico Madridit,  Saul Nihuez, shkruan Gazeta inFokus.

Lajmin e ka bërë të ditur mediumi spanjoll “Mundo Deportivo”.

Niguez kërkohet edhe nga Barcelona, ku katalunasit synojnë ta marrin mesfushorin spanjoll duke i kthyer Athleticos, Grienzmannin.

‘Djajtë e Kuq’ që një kohë të gjatë janë të interesuar për Niguezin, ndërsa së fundmi edhe Liverpooli po dëshiron ta ketë në skuadër reprezentuesin spanjoll./Gazeta inFokus/

Të tjera