Sport

Dy boksierët e Klinës, me Federatën e Boksit në Durrës

Autori: Gazeta inFokus 20:14 | 22 January 2022

Federata e Boksit të Kosovës, pas ndarjes së çmimeve dhe punës intensive, po kalojnë momente të mira në Durrës.

Në mesin e boksierëve janë dhe Planet Berisha e Andi Tema, sportistët nga Klina, të cilët po tregojnë rezultate mahnitëse dhe janë shpresa e KB Dukagjinit.

Kujtojmë që Drejtori i Klubit, Hajdin Balaj po tregon përkushtim të madh me boksierët e Klinës, pëmes përvojës së tij pasi që ishte dhe kampion i boksit në Kroaci.

Po ashtu dhe trajneri i KB Dukagjinit, Ramiz Balaj, kampion gjithashtu i Bajernit të Gjermanisë.

Të tjera