Lajme

Durmishi: KFOR-i edhe gazetarët besoj e kuptuan se serbët nuk sulmojnë vetëm Qeverinë e LVV-së

Autori: Gazeta inFokus 20:40 | 29 May 2023

Hysen Durmishi, zëvendësministri i Mjedisit, Planifikimit Hapësinor dhe Infrastrukturës, ka reaguar lidhur me protestat e serbëve që janë zhvilluar sot në komunat veriore të vendit.

Ai, me anë të një postimi në rrjetin social Facebook, ka thënë: “Edhe KFOR-i edhe gazetarët besoj që sot e kanë kuptuar që serbët nuk sulmojnë vetëm Qeverinë e LV, por të gjithë ata që nuk flasin serbisht. Kështu ka qenë edhe në të 90-tat”.

Nga protestat sot në veri janë lënduar rreth 25 pjesëtarë të KFOR-it.Anëtarësohu në grupin e Infokus në Viber: GAZETA INFOKUS – VIBER – ANTARËSOHU

Dhe në grupin e Infokus në Facebook: GAZETA INFOKUS – FACEBOOK – ANTARËSOHU

Festa nuk ka përfunduar në Viva FRESH – KULMI I ZBRITJEVE po vazhdon

Të tjera