Fokus

Dulla “ia ftof” Albin Kurtit

Autori: Gazeta inFokus 12:20 | 12 February 2020

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, në mbledhjen e dytë të Qeverisë, si duket cak kishte vendimet e Qeverisë së kalur, e cila udhëhiqej nga Ramush Haradinaj.

Disa vendime i shfuqizoj e disa njerëz i shkarkoi, shkruan gazeta inFokus.

Ndër të shkarkuarit ishin të gjithë koordinatorët të emëruar nga Qeveria paraprake, pozitë kjo e cila nga shumë kush u cilësua edhe si e shpikur e atij ekzekutivi.

Por, si duket, dikush e ka ditur këtë informatë më herët, andaj nuk e la Albin Kurtin ta shkarkoi, por dha dorëhqje vet.

Ai ishtë, Shefi i Task Forcës Kundër Narkotikëve tek të Rinjtë dhe Siguri në Shkolla, Avdullah Hasani.

I njohur në publik si “Dulla”, një ditë para mbledhjes së Qeverisë, shkroi në Facebook, se ka dhënë dorëheqje nga posti, shkruan gazeta inFokus.

Mirëpo, ai siguroi qytetarët, se angazhimi i tij tash e tutje do të jetë vetëm profesional./Gazeta inFokus/

Të tjera