Lajme

Duket si fotomontazh por është rrugë që ndodhet në njërin nga shtetet e rajonit

Autori: Gazeta inFokus 20:51 | 08 May 2021

Një rrugë mjaft e veçantë dhe interesante vjen nga Kroacia. Rruga shtetërore D2 në pjesën nga Vukovar në Ilok është rregulluar aq shumë herë sa është e vështirë të gjesh një copë asfalti origjinal.

Edhe pse duket si një fotomontazh, rruga është me të vërtetë një realitet.

Është e pamundur të numërosh copëzat e “arrnuara” dhe është vërtet e vështirë të vlerësosh se ku është asfalti i vërtetë i shtruar më herët.

Shkak i prishjes së rrugës, është kalimi i shpeshtë i makinave të tonazhit të rëndë.

Të tjera