Lajme

Duke numëruar mbrapsht sekondat dhe duke kënduar këngë/ Ja si festohet Viti i Ri në Stamboll

Autori: Gazeta inFokus 23:41 | 31 December 2021

Qytetarë dhe turistë të shumtë u mblodhën në sheshet e Stamboll, duke përfshirë edhe sheshin e famshëm Taksim dhe në rrugën Istiklal, ku pritën Vitin e Ri 2022, raporton Anadolu Agency.

Të pranishmit në Taksim njëzëri numëruan mbrapsht sekondat para Vitit të Ri dhe më pas kënduan këngë.

Qytetarët gjithashtu u fotografuan edhe para pemës së ndriçim të Vitit të Ri të vendosur në sheshin Taksim, si dhe regjistruar me celularë hyrjen në Vitin e Ri.

Të tjera