Sport

“Dua të fitoj trofe me Milanin, jo vetëm kampionatin, por edhe Ligën e Kampionëve”

Autori: Gazeta inFokus 13:27 | 20 February 2021

Nesër luhet një ndër derbit me të mëdhenj në Evropë, shkruan Gazeta inFokus.

Milani dhe Interi takohen në kuadër të xhiros së 23-të në Serie A.

Para kësaj ndeshje ka folur sulmuesi i ‘Rossonerëve’, Rafael Leao, i cili ka thënë se dëshiron të fitoj shumë tituj me ‘kuqezinjtë’.

“Është një ndeshje shumë e rëndësishme për ne dhe po e presim me mentalitetin e duhur, dëshirë të madhe për të fituar dhe për të marrë kryesimin. Dua të fitoj trofe me Milanin, jo vetëm kampionatin, por edhe Ligën e Kampionëve”, është shprehur ai.

Tutje, ai ka folur edhe për marrëdhenien e tij me Ibrahimovicin, i cili së fundmi është kritikuar shumë për sjelljet e tij.

“Ne jemi shumë krenarë që kemi në ekip një si Ibrahimoviç. Ai është një kampion i madh, është si një vëlla i madh për ne dhe me të në fushë ndihemi më të fortë e më të sigurt në qëllimet tona”, ka thënë Leao.

Ndeshja mes Milanit dhe Interit luhet nesër me fillim nga ora 15:00./Gazeta inFokus/

Të tjera