Lajme

Dua Lipa publikon pamje, pozoi duke bërë shqiponjën para nisjes së performancës në ‘Sunny Hill’

Autori: Gazeta inFokus 13:32 | 05 August 2022

Artisja shqiptare me famë botërore, Dua Lipa, mbrëmë përformoi në natën e parë të festivalit që organizohet tashmë çdo vit në Prishtinë “Sunny Hill”.

Artistja ka publikuar disa pamje nga mbrëmja e së enjtes, kur para performancës së saj po pozonte para fotoreporterëve.

E në një moment Lipa, duke bërë poza para kamerave bën edhe shqiponjën.

“Parashfaqja në qytetin ku linda”, shkruan Dua Lipa në videon e publikuar në Instagram.

‘Sunny Hill Festival’ organizohet nga Dukagjin Lipa çdo vit, ku për tre ditë në Kosovë  performojnë artistë të muzikës botërorë dhe asaj shqiptare, mirëpo në dy vitet e fundit nuk është mbajtur për shkak të situatës me COVID-19.

Në vazhdim mund të shihni pamjet./Gazeta Infokus/

 

View this post on Instagram

 

A post shared by DUA LIPA (@dualipa)

Të tjera