Sport

Driton Kuka: Besoj se do të fitojmë edhe dy medalje

Autori: Gazeta inFokus 21:22 | 02 August 2021

Trajneri Driton Kuka ka falënderuar Majlinda Kelmendin pasi ka thënë se ajo është e para që ka fituar medaljen e artë dhe ka bërë të njihet Republika e Kosovës.

Ai ka thënë se pret t’i fitojnë edhe dy medalje të arta që të komplejtojnë 5 rrathët olimpik.

Kuka ka thënë se pas tij beson se si trajner do të vijnë Majlinda Kelmendi, Akil Gjakova etj.

Kuka ndërkaq ka falënderuar presideten Vjosa Osmani dhe kryeministrin Albin Kurti për pritjen.

Të tjera