Sport

Dries Mertens shënon gol të çuditshëm ndaj Juventusit

Autori: Gazeta inFokus 21:17 | 06 January 2022

Juventusi dhe Napoli po luajnë momentalisht në kuadër të xhiros së 20-të në Serie A, shkruan Gazeta inFokus.

Në takimin që po zhvillohet në ‘Allianz Stadium’ në Torino, skuadra e Napolit ka kaluar në avantazh në minutën e 23’.

Golin për napolitanë e ka realizuar sulmuesi belg, Dries Mertens, i cili shënoi një gol të bukur më të djathtën e tij.

Më poshtë keni golin e Mertensit, i cili realizoi për rezultatin 0-1 për Napolin./Gazeta inFokus/

VIDEO 

Të tjera