Lajme

Dreshaj-qeverisë: Kosova është amanet, për të është derdhur gjak, ju lutem kthjellohuni

Autori: Gazeta inFokus 16:24 | 02 June 2023
Deputeti i AAK-së, Shemsedin Dreshaj, në fjalën e tij të mbajtur në Kuvend ka folur për gjendjen në veri të vendit.

Dreshaj tha se situata është tepër shqetësuese, dhe kjo falë veprimve ad-hoc të Qeverisë.

“Situata është më tepër se shqetësuese. Gjithçka duke iu “falenderuar” hapave ad-hoc të kësaj qeverie. Qeveritë shkojnë e vijnë por Kosova mbetet. Ju mund të eksperimentoni me menaxhimin lokal por jo me vendin dhe të ardhmen e tij sepse është derdhur gjak  e mund”

“Ju lutem kthellohuni sa nuk është vonë, sepse Kosova është amanet. Nëse nuk mundeni, nuk dini, lëshojani vendin të tjerëve” tha Dreshaj.Anëtarësohu në grupin e Infokus në Viber: GAZETA INFOKUS – VIBER – ANTARËSOHU

Dhe në grupin e Infokus në Facebook: GAZETA INFOKUS – FACEBOOK – ANTARËSOHU

Betejat dramatike në “Perëndimin e Egër” basketbollistik

Të tjera