Lajme

Drenica përsëri bastion i PDK’së

Autori: Gazeta inFokus 09:58 | 15 February 2021

Partia Demokratike e Kosovës ka dalë e dyta nga zgjedhjet e 14 shkurtit, shkruan Gazeta Infokus.

Në nivel vendi, kjo parti radhitet e dyta, në bazë të rezultateve të publikuara deri më tani nga KQZ.

Por në Skenderaj PDK ka marrë vota më shumë se të gjitha partitë tjera.

-Advertisement-

Sipas të dhënave të KQZ’së në këtë komunë kjo parti ka  marrë 72.54 % apo 12.105 vota

Gjithashtu edhe në Drenas PDK ka fituar 64% apo ka marrë 13 e 390 vota./Gazeta Infokus/

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
Intervistë: Dr. Gorazd Konjanovski – Klinika Zhan Mitrev ka luajtur një rol kyç në vendosjen e themeleve në kardiokirurgji dhe…

Të tjera